کد ملی
 
کلمه عبور
 
عبارت تصویر را وارد نمایید
درباره ما بازگشت

سامانه نرم افزاری تربیت کادر متخصص، یکی از سامانه های وابسته به اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندارن می باشد که با هدف ارتقا سطح نرم افزاری اداره امور قرآنی استان و همچنین کاهش هزینه های جاری اداره امور قرانی استان و کاهش هزینه های جاری موسسات هدف را نیز بدنبال دارد. همچنین مجتمع شدن اطلاعات و سازماندهی و دسترسی سریع به اطلاعات، و پویایی سامانه، از دیگر مزایای این سامانه می باشد که به قصد ارتقای دانش کار تولید می شود.
بر اساس سیاستگذاری های انجام شده، این سامانه ، به 8 دسته افراد سطح دسترسی میدهد، که هریک از سطح دسترسی ها، با سایر دسترسی ها، متفاوت می باشد. این 8 دسته شامل، مسئولان اداره امور قرآنی استان، مسئولان اداره امور قرآنی شهرستان، مدیران موسسات هدف، معلمین هردوره، ممتحنین هر دوره، مصححین هر دوره، داورهای هر دوره، داوطلبین یا قرآن آموزان هر دوره می باشد.  
هدف از تولید این سامانه، دسترسی یکپارچه و متمرکز برای کلیه داوطلبین شرکت در دوره های تربیت معلم، در سطح استان به‌صورت مناسب و نیز رصد و کنترل‌ اجرای تمامی امور قرآنیان اعم از ممتحنین و مصححین و داوطلبان و مدیران موسسات است. 
چراکه از ویژگی های بارز این سامانه نرم افزاری، ثبت و بروز رسانی اطلاعات موسسات در سطح استان مازندران، ثبت نام از متقاضیان شرکت در دوره ها، ثبت اطلاعات آموزشی شامل دوره ها، نمرات، برنامه های کلاس ها، می باشد.

اداره امور قرآنی استان مازندران، با بیش از 500 مرکز و موسسه در سراسر استان مازندران دارد که بالغ بر 1000 داوطلب و قرآن آموز جهت شرکت در دوره های تربیت معلم و حدود 700 مربی در بیش از 10 عنوان رشته آموزشی، با تربیت نیروی کارآمد و دارای دانش و تخصص، توانسته منشأ تحول عظیمی در عرصه قرآنی می باشد با توجه به گستردگی جغرافیایی مراکز و موسسات قرآنی، لزوم ایجاد شبکه سراسری قرآنیان جهت دسترسی به اطلاعات جامع قرآنیان، بصورت الکترونیکی دیده می شود
سازمان تبلیغات اسلامی استان مازندران در راستای رسالت خود در ارائه خدمات مطلوب و عادلانه به متقاضیان سراسر استان ضرورت راه اندازی این سامانه را احساس می کند.

 

خدمات قابل ارائه در این سامانه به شرح ذیل می باشد:

  • معرفی مؤسسات
  • معرفی دوره های تربیت کادر متخصص
  • ثبت نام متقاضیان شرکت در دوره ها
  • درج نمرات و فرایند آموزشی و مالی شرکت در دوره ها
  • صدور گواهینامه

در حال حاضر مؤسسه قرآنی اسوه حسنه شمال به عنوان مجری سامانه و نماینده این سازمان انجام مراحل حقوقی و تکمیل نهایی آن را برعهده دارد.